2015 List of Winners

 

ELEMENTARY SCHOOLS


EWA ELEMENTARY

Kaylee Shimizu

1st Place Solo Female Vocalist


MOMILANI ELEMENTARY

Tamrym Yamamoto

2nd Place Solo Femaie Vocalist


PUNAHOU ELEMENTARY

Taylor Rochelle

3rd Place Solo Female Vocalist


KAHUKU ELEMENTARY

Mariana Fonoimoana

4th Place Solo Femaie Vocalist


LAIE ELEMEMTARY

Ash Daily (Asheemo)

1st Place Solo Maie Vocalist


LE JARDIN

Richard Yoon

2nd Place Solo Femaie Vocalist


PUNAHOU SCHOOL

Haile Lum

1st Place Solo Dancer


UNIVERSITY LABORATORY

Kayla Sylva

2nd Place Solo Dancer


PALISADES ELEMENTARY

Aloha Hula

1st Place Dance Group


PALISADES ELEMENTARY

Lil’ Jabz Prodigy

2nd Place Dance Group


MILILANI UKA ELEM

Jairius Rhoades

1st Place Instrumental Category


MOMILANI ELEMENTARY

Reina Takahara and Devin Teruya

1st Place Musical Group


MAE’MAE ELEMENTARY

BITE SIZE

Tyler Kuwabara,  Bryson and Zachary

1st Place Musical Band

MIDDLE SCHOOLS


NIU VALLEY MIDDLE

Karlie Goya

1st Place Solo Female Vocalist


WASHINGTON MIDDLE

Shanya Yasunaga

2nd Place Solo Female Vocalist


NANAKULI MIDDLE

Brandy Senas

3rd Place Solo Female Vocalist


ALIAMANU MIDDLE SCHOOL   

Jasper Villejo

1st Place Male Vocalist


AIEA  INTERMEDIATE SCHOOL   

Jonah Lorica

2nd Place Male Vocalist


EWA MAKAI MIDDLE

Elijah Montibon

1st Place Solo Dancer


EWA MAKAI MIDDLE

Paisley Flores

1st Place Solo Dancer


HIGHLANDS MIDDLE

Undefined

1st Place Dance Group


WAIMANALO MIDDLE

Immortal Dubs

2nd Place Dance Group


EWA MAKAI MIDDLE

Char-Iz-Ma

3rd Place Dance Group


HIGHLANDS MIDDLE 

Karate Kids

1st Place Variety Act


DOLE MIDDLE SCHOOL

Herman & Mile Mailealo

1st Place Musical Group


MILILANI MIDDLE

Kailee Chatters & Ja’Naya Williams

2nd Place Musical Group


HIGHLANDS MIDDLE

Leo Malosi (Six member vocal group)

3rd Place Musical Group


OVERALL WINNER

Jasper Villejo

       

HIGH SCHOOLS


WAIPAHU HIGH SCHOOL

Kaesha L. Yanes

1st Place Female Vocalist


AIEA HIGH SCHOOL

Ciana Pelekai

2nd Place Female Vocalist


WAIAKEA HIGH SCHOOL

Dayva Escobar

3rd Place Female Vocalist


RADFORD HIGH SCHOOL

Allyah Bell

4th Place Female Vocalist


KAIMUKI HIGH SCHOOL

Paul Shin

1st Place Male Vocalist


LEILEHUA HIGH SCHOOL

Chad Gomes

2nd Place Male Vocalist


RADFORD HIGH SCHOOL

Eugene Tunac

3rd Place Male Vocalist


RADFORD HIGH SCHOOL

Jamaal Tribune

1st Place Solo Dancer


PUNAHOU SCHOOL

Sunhi Keller

2nd Place Solo Dancer


LEILEHUA HIGH SCHOOL

DOMINIQUE LANIER

3rd Place Solo Dancer


NANAKULI HIGH SCHOOL

Alia Harris

4th Place Solo Dancer


MILILANI HIGH SCHOOL

Kids With Attitude

1st Place Dance Group


MOANALUA HIGH SCHOOL

Moanalua Dance Crew

2nd Place Dance Group


KAISER HIGH SCHOOL

Eden Kai

1st Place Instrumental


RADFORD HIGH SCHOOL

Preston Colon

2nd Place Instrumental


CASTLE HIGH SCHOOL

Makana Mele

1st Place Musical Group


PEARL CITY HIGH SCHOOL

Lexxus Enos & Stephen Cu

2nd Place Musical Group


WAI’ANAE HIGH SCHOOL

Trinity

3rd Place Musical Group


MILILANI HIGH SCHOOL

Strangers With Kandy

1st Place Musical Band


PEARL CITY HIGH SCHOOL

Levity

2nd Place Musical Band


MILILANI High School

Second Legacy

3rd Place Musical Band


LEILEHUA HIGH SCHOOL

Brian Shockley

1st Place Variety Act


OVERALL WINNER

Eden Kai